Būkite budrūs!

Data

2017 10 25

Įvertinimas
0
DSCF3532.jpg

Atvejai kai už kelis ar keliolika tūkstančių eurų pirktas žiedas išties vertas keliolika kartų mažiau nėra retenybė. Lietuvos prabavimo rūmų brangakmenių laboratorijos ekspertams dažnai tenka nuvilti klientus, kurie vietoj deimantų įsigijo pigius blizgučius.

Labiausiai tinkantis deimantų klastotėms sintetinis mineralas, neturintis gamtoje analogų - kubinis cirkonio oksidas.  Jo vertė, lyginant su deimantas, yra labai menka, todėl prieš įsigydami juvelyrinius gaminius su brangakmeniais būkite budrūs.

Lietuvos prabavimo rūmų brangakmenių tyrimų laboratorijoje brangakmeniai tiriami optiniais prietaisais, mikroskopais, poliariskopais bei įvairių tipų spektrometrais. Ypač sudėtingais atvejais gaminyje įtvirtintą brangakmenį prašoma išimti, konsultuojamasi su užsienio gemologijos laboratorijomis.

Prie ištirtų juvelyrikos dirbinių su deimantais, rubinais, safyrais ir smaragdais yra tvirtinamos brangakmenių etiketes, kuriose nurodomas brangakmenio pavadinimas, masė karatais, kitos charakteristikos. Perkant brangakmenius Lietuvoje būtina pasižiūrėti ar yra etiketė ir kas joje parašyta, o iškilus abejonėm – nedelsiant kreipkitės į Lietuvos prabavimo rūmus!