Lietuvos prabavimo rūmams – 100 metų. Pasiekimai ir iššūkiai

Data

2022 10 31

Įvertinimas
2
LPR 100_2 Foto.jpg

1922 m. Steigiamojo Seimo pirmininkas, tuo metu ėjęs Respublikos Prezidento pareigas, Aleksandras Stulginskis, pasirašė ir paskelbė Prabavimo rūmų įstatymą, kuriuo prie Finansų, pramonės ir prekybos ministerijos įsteigė Prabavimo rūmus – valstybės instituciją, kuriai buvo pavesta vykdyti valstybinę tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinę priežiūrą.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1991 m. spalio  21 dieną Druskininkuose atkurti ir Lietuvos prabavimo rūmai.

Minint Lietuvos prabavimo rūmų veiklos 100 metų sukaktį, 2022 m. spalio 21 d. Druskininkuose buvo surengta konferencija ”Lietuvos prabavimo rūmams – 100 metų. Pasiekimai ir iššūkiai“.

Lietuvos prabavimo rūmų kolektyvą su įstaigos veiklos 100 metų jubiliejumi pasveikino Finansų viceministras Gediminas Norkūnas, perdavęs Finansų ministrės Gintarės Skaistės sveikinimą ir dovaną, Finansų ministerijos Valstybės turto departamento direktorė Aušra Vičkačkienė, taip pat Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, perdavusi Druskininkų miesto mero Ričardo Malinausko  sveikinimą ir dovaną, Lietuvos prabavimo rūmų klientai – Lietuvos juvelyrų atstovai.

Į renginį atvyko ir pirmasis atkurtų Lietuvos prabavimo rūmų direktorius Eimantas Mitkus, buvę Lietuvos prabavimo rūmų darbuotojai, kurie savo indėliu prisidėjo prie įstaigos kūrimo ir veiklos tęstinumo.

Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti simboliniu – tik 100 vienetų tiražu išleistu proginiu sidabro 925 prabos medaliu “Lietuvos prabavimo rūmams – 100 metų“.