Prabavimo ir įspaudavimo laboratorija - gerosios praktikos pavyzdys

Data

2017 10 02

Įvertinimas
1
IMGP0114.JPG

Druskininkuose š.m. liepos 10-22 d. vyko Tarptautinė vasaros mokykla „Measurement Science in Chemistry“, kurią jau X-ą kartą organizuoja devynių Europos universitetų konsorciumas. Į mokyklą kviečiami įvairių pasaulio valstybių cheminėse laboratorijose dirbantys ar pradedantys dirbti chemikai. Vienas svarbiausių Tarptautinės vasaros mokyklos tikslų – ISO / IEC  17025 : 2005 „General requirements for the competence of testing laboratories“standarto nuostatų taikymas akredituotoje cheminėje laboratorijoje. Lietuvos prabavimo rūmų Prabavimo ir įspaudavimo laboratorija, kuri nuo 2006 m. akredituota ISO / IEC  17025 : 2005  standarto atitikčiai, buvo pakviesta organizatorių prisistatyti mokyklos dalyviams, kaip gerosios praktikos pavyzdys.

Įmonės Prabavimo ir įspaudavimo laboratorijos darbuotojai mokyklos dalyviams  konferencijų salėje pristatė specifinę Įmonės veiklą ir tikslus, struktūrą, trumpai apžvelgė atliekamos funkcijas bei teikiamas paslaugas.

Įmonės Laboratorijoje lankėsi per 30 studentų iš įvairių užsienio valstybių. Laboratorijos darbuotojai supažindino svečius su Įmonėje ir laboratorijoje naudojamais tauriųjų metalų grynumo (prabos) nustatymo metodais, naudojama įranga. Paaiškino ir cheminiais bandymais įrodė, kaip atpažinti taurųjį metalą nuo netauriojo.  Laboratorijos lankytojus labai nustebino žinia, jog, pavyzdžiui, 585o prabos raudonos, geltonos, žalios ar  baltos  spalvos lydiniuose santykinis aukso kiekis  yra  ne mažesnis kaip 58,5 %, o lydinio spalvą lemia tik jame esantys kiti metalai: varis, cinkas, nikelis, sidabras, paladis.

Laboratorijos svečiai pritarė, jog cheminėje laboratorijoje svarbiausia – žmogus, tiksli įranga ir medžiagos, o akredituotos laboratorijos tikslas – gauti tikslius, pagrįstus ir atkuriamus rezultatus.