Svarbi informacija vartotojams ! Elektroninėse parduotuvėse perkantiems ar norintiems įsigyti aukso, sidabro ar brangakmenių papuošalus

Data

2021 03 24

Įvertinimas
0
1.png

       Pandemijos sąlygomis dalis prekybos tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiais persikėlė į elektroninę erdvę (elektronines – internetines parduotuves, Facebook’ą ir pan.).

Lietuvos prabavimo rūmai sulaukė nemažai vartotojų nusiskundimų dėl nuotoliniu būdu (elektroninėse parduotuvėse, Facebook’e ir kt.) parduotų deklaruotos kokybės (masės, prabos, tapatybės, ženklinimo ir pan.) neatitinkančių papuošalų iš tauriųjų metalų (aukso, sidabro, platinos, paladžio).

Norėdami apsaugoti Jūsų, kaip vartotojų teises, atkreipiame dėmesį į tai, kad nuotolinei prekybai (elektroninėms parduotuvėms) papuošalais galioja visi tie patys  prekių ženklinimo reikalavimai kaip ir fizinėse parduotuvėse.

1. Prie kiekvieno siūlomo įsigyti papuošalo (nuotraukos) privalo būti pateikta informacija apie gaminį:  

  • tauriojo metalo pavadinimas,
  • praba,
  • gaminio masė gramais,
  • gaminyje tvirtinto akmens pavadinimas. 

     Informacijos apie gaminį pavyzdys: Auksas 585º, 3,5 g, agatas

2. Elektroninėje parduotuvėje kaip ir bet kurioje fizinėje parduotuvėje Jūsų įsigyti tauriųjų metalų gaminiai privalo:

    - būti paženklinti (turi turėti) bent dviem ženklais – valstybiniu kontroliniu prabavimo ženklu ir gamintojo/importuotojo/pardavėjo ženklu;

    - turėti pritvirtintą etiketę, kurioje nurodytas tauriojo metalo pavadinimas ir praba, gaminio masė, gaminyje įtvirtinto akmens pavadinimas.

3. Jeigu įsigijote papuošalus su įtvirtintais akmenimis - deimantais (briliantais), safyrais, smaragdais, rubinais, žinotina, kad prie papuošalų turi būti pritvirtinta Lietuvos prabavimo rūmų etiketė (pavyzdys pateiktas straipsnio iliustracijoje).

4.Elektroninėse parduotuvėse turėtų būti pateikta informacija apie pardavėją (pavadinimas/vardas, pavardė, registracijos adresas ir kontaktiniai duomenys) bei informaciją apie vartotojų teisę atsisakyti nuotolinės sutarties (grąžinti prekes).

5. Tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiais prekiaujantis pardavėjas turi būti deklaravęs Lietuvos prabavimo rūmams savo veiklą. Legaliai prekybą tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiais vykdančių ūkio subjektų sąrašą rasite Lietuvos prabavimo rūmų svetainėje www.lpr.lt

skiltyje “Ūkio subjektų sąrašas”, kur galite pasitikrinti, ar pardavėjo veikla deramai įteisinta.

Jeigu minėtame sąraše pardavėjo neradote, rizikuojate, pirkdami jo siūlomus papuošalus.

6. Kartu su įsigytu papuošalu, Jums turi būti pateikta sąskaita su pardavėjo rekvizitais, pardavimo data, informacija apie įsigytą papuošalą (aukso 585°, auskarai, 2 vnt., bendra masė - 4,2 g.).                      

Jeigu papuošalai su deimantais (briliantais), safyrais, smaragdais, rubinais – turėtų būti nurodyta prie gaminio pritvirtintos Lietuvos prabavimo rūmų etiketės numeris.

 

SVARBU! Vartotojas turi teisę, nenurodydamas priežasties, atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties per 14 dienų nuo prekės gavimo ar paslaugų sutarties pasirašymo. Vartotojas privalo grąžinti prekes pardavėjui nedelsdamas, ne vėliau kaip per 14 dienų nuo pranešimo apie sutarties atsisakymą pateikimo pardavėjui dienos.

          Jeigu verslininkas elektroninėje parduotuvėje nepateikė vartotojui informacijos apie jo teisę atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties, vartotojas turi teisę sutarties atsisakyti per 12 mėnesių.

Dėl Jums iškilusių neaiškumų ar galimų Jūsų teisių pažeidimų, nuotoliniu būdu įsigijus tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius, visada galite kreiptis į Lietuvos prabavimo rūmus, www.lpr.lt , [email protected] ; 8-313-55293.

 

Daugiau informacijos apie vartotojų teises galite rasti:

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos svetainėje https://www.vvtat.lt/vartotojams/429

Vartotojų švietimo svetainėje http://www.vartotojai.lt/index.php?id=10850