Vykdoma prekybos viešojoje erdvėje priežiūra

Data

2021 12 07

Įvertinimas
0
www.jpg

Lietuvos prabavimo rūmai informuoja, kad nuolat vykdo planinius ir neplaninius ūkio subjektų veiklos, vykdomos viešoje erdvėje (elektroninėse parduotuvėse, Facebook‘e, įvairiuose interneto portaluose), patikrinimus.

Tikrinimai atliekami, įvertinus viešoje erdvėje skelbiamą informaciją – viešą siūlymą įsigyti tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminius, siūlomų įsigyti gaminių aprašymus bei gaminių pardavėjus. Dalis neplaninių patikrinimų atliekami, įvertinus vartotojų ar verslo atstovų pateiktą informaciją apie viešojoje erdvėje vykdomą galimai neteisėtą prekybą tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiais.

Patikrinimai vykdomi Lietuvos prabavimo rūmų kartu su kitomis valstybės priežiūros institucijomis, atliekant kontrolinius tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių pirkimus. 

2021 m. gruodžio 3 d. Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo portale www.vinted.lt neprabuotais ir kilmės dokumentų neturinčiais tauriųjų metalų su deimantais ir briliantais gaminiais prekiavusios IK skundą. Teismas paliko galioti nepakeistą Lietuvos prabavimo rūmų nutarimą skirti IK baudą ir visų - 43 aukso gaminių su deimantais ir briliantais bei 2 sidabro gaminių konfiskavimą. Teismo nutartis neskundžiama.  

Atkreipiame dėmesį į tai, kad galiojantys teisės aktai išimčių tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminių, realizuojamų viešojoje erdvėje (interneto parduotuvėse, Facebook‘e, įvairiuose portaluose), ženklinimui ir įspaudavimui nenumato.